Informace o dopravě

SMS jízdenka Praha

Dopravní podnik hlavního města Prahy nabízí svým zákazníkům již po několik let využití SMS jízdenky.

Jde o praktický a velmi rychlý způsob, jak se vyhnout frontám u automatů na jízdenky nejen na venkovních zastávkách, ale i na zastávkách jednotlivých stanic metra, cestující se ale navíc vyhýbají neustálému nošení papírových jízdenek. S SMS jízdenkou má každý cestující jistotu, že z dopravního prostředku vystoupí bez sebemenší finanční úhony.

Jak postupovat při nákupu SMS jízdenky

Postup, který se vztahuje k nákupu SMS jízdenky, je velmi jednoduchý a hravě jej zvládne skutečně každý. Postup je více méně identický jako v případě, že odesíláte klasickou SMS zprávu, ale s tím rozdílem, že text zaměníte za ten ve správném znění. V závislosti na tom, jak dlouho hromadnou dopravou pojedete, se odráží i časová platnost jízdenky. Text je proto možné napsat v následujícím znění: DPT24, DPT32, DPT110, DPT310.

Pro všechny zmíněné jízdenkové tarify je přitom platné jen jedno telefonní číslo, konkrétně 902 06. Po odeslání zprávy na výše zmíněné telefonní číslo, obdrží každý odesílat na svůj mobilní telefon jízdenku, která je platná po dobu, kterou si sám zvolil v jedné z možných variantjízdenku odesílatel obdrží přibližně do dvou minut. Cena jízdenky je připočítávána k paušálu operátora – ceny se mohou nepatrně lišit na základě tarifu vašeho operátora.

Ceny vybraných jízdenek pro hromadnou dopravu Praha

  • DPT24 – jízdenka platná na 30 minut, cena je 24,- Kč
  • DPT32 – jízdenka platná na 90 minut, cena je 32,- Kč
  • DPT110 – jízdenka platná na 24 hodin, cena je 110,- Kč
  • DPT310 – jízdenka platná na 72 hodin, cena je 310,- Kč

Komentáře jsou uzavřeny.