Informace o dopravě

Trasy metra Praha plánek

Pražské metro je hlavním stěžejním prvkem integrované dopravy v Praze, bez kterého si naprostá většina lidí nedokáže pohyb po Praze již představit. Na jednotlivé stanice metra navazují samozřejmě linky autobusové, tramvajové, příměstské linky a tak podobně. Metro navazuje také plynule na různá vlaková nádraží v Praze. Metro v Praze je provozováno Dopravním podnikem hlavního města Prahy, přičemž v současné době je rozděleno na tři trasy, které jsou označeny prvními třemi písmeny v abecedě, tedy A, B a C. Na pláncích s metrem jsou pak tyto trasy rozlišeny barevně, kdy linka C nese červenou barvu, linka B žlutou barvu a linka A zelenou barvu. Níže se můžete podívat na tento plánek pražského metra.

Linka A

Na této lince se nachází celkově třináct stanic, přičemž vede z Dejvic do Strašnic. Celková délka této linky je bezmála jedenáct kilometrů, přičemž běžnou rychlostí jí metro projede za zhruba dvacet tři minut.

 

Linka B

Na lince B naleznete celkově dvacet čtyři stanic, přičemž její celková délka je zhruba dvacet pět a půl kilometru. Vede směrem jihozápad-severovýchod, přičemž vlak je schopný ji projet zhruba za čtyřicet jedna minut.

 

Linka C

Linka C má celkově dvacet stanic, přičemž její celková délka je bezmála dvacet tři kilometrů. Linka vede směrem ze severu na jihovýchod, přičemž vlak je schopný ji projet zhruba za třicet šest minut.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Podzemní doprava Praha a označen , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.