Informace o dopravě

Kinobus 2015

Mobilní kino, které nese název Kinobus, se i letos zastaví v Praze hned na několika různých stanovištích. Letošní rok je navíc již osmým ročníkem, který se v Praze uskuteční a nutno říct, že se Kinobus stále těší velké oblibě.

A stejně jako v minulých ročnících, i letos se mají zájemci a návštěvníci této unikátní kulturní akce, rozhodně na co těšit.

Stejně jako v minulých letech, i letos se v Praze uskuteční okolo padesáti filmových projekcí během večerních hodin.

Kinobus na všech svých stanovištích zůstává i několik dní, přičemž promítání vybraných filmových snímků probíhá zpravidla každý den od setmění. Unikátní filmový zážitek pod širým nebem, který diváci v minulosti mohli znát pouze z některých letních kin, teď nahradil Kinobus, který staví dokonce i v centru města a představuje tak ojedinělý kulturní zážitek pro každého a především pro diváky v každém věku. Na své si mnohdy přijdou dokonce i děti, pro které je na vybraných stanovištích připraven pestrý program, vstup je navíc pro každého zdarma.

Provoz Kinobusu rozhodně není nijak levnou záležitostí, provozován je Pražským dopravním podnikem a už v minulých letech nebylo mnohdy jisté, zda v konkrétním roce zase Kinobus vyrazí do ulic. Kinobus disponuje speciálním promítacím nafukovacím plátnem, jehož rozměry jsou cca 8×4 metry. Kinobus však ve všech ohledech myslí hlavně na všechny přicházející diváky a k dispozici je tak okolo 200 míst k sezení – venku se sedí na klasických lavičkách.

Ačkoli je vstup na promítání filmů v Kinobus zcela zdarma, diváci mohou dobrovolně během celého programu přispívat do sbírky Pomozte dětem.

Komentáře jsou uzavřeny.