Informace o dopravě

Praha Masarykovo nádraží

Historicky první nádraží v Praze je právě Masarykovo nádraží, které se nachází cca 500 metrů jihovýchodně od autobusového nádraží Florenc a v přímém dosahuje je i pokud jde o hlavní vlakové nádraží v Praze. Stěžejní stanicí metra je v tomto případě Náměstí republiky, v jejíž stanici se nachází.

V minulosti mělo Masarykovo nádraží mnoho názvů, které byly neustále měněny a obměňovány. Název nádraží takového, jakého jej známe dnes, vznikl těsně po vzniku Československa a bylo pojmenováno podle prezidenta T. G. Masaryka. Svůj název si tedy nádraží nese dodnes.

Historie Masarykova nádraží 

Kolejiště a dokonce i samotné umístění Masarykova nádraží byl nápad, který se v roce 1842 zrodil v hlavě projektantovi a slavnému staviteli železničních tratí, Janu Pernerovi. V minulosti bylo zbořeno Denisovo nádraží a tím pádem se Masarykovo nádraží stalo posledním pražským hlavovým nádražím, které slouží především k osobní dopravě regionálního charakteru. V současné době je tak zajišťována doprava primárně do některých příměstských částí a oblastí Prahy a jejího okolí včetně Středočeského kraje. Valná většina spojů je ale situována na hlavní nádraží v Praze, které se nachází jen nedaleko.

Masarykovo nádraží má, pokud jde o polohu, velmi dobré a strategické místo v centru hlavního města. O úplném zrušení Masarykova nádraží se mluví už několik let, zatím však žádná debata nedošla k naprosto jednoznačnému závěru.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Doprava v Praze a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.