Informace o dopravě

Doprava na letiště Praha

Doprava na Letiště Václava Havla v Praze je zajišťována hned několika dopravními prostředky. Každý cestující nebo turista si tak může zvolit způsoby dopravy, který je pro něj jak cenově nejvýhodnější, tak i dostupný. Kromě taxíků přímo na letiště je možné využít služeb soukromého dopravce Student Agency, populární se staly i autobusy MHD, dálková autobusová doprava nebo tzv. služba vlak + Airport Express. Každý cestující na letiště si tak může vybrat spojení, které pro něj představuje nejpříznivější a hlavně nejdostupnější prostředek.

Nelze však zapomínat ani na vlastní automobilovou dopravu.

Přímo na letišti je k dispozici nepřetržitě hlídané parkoviště vybavené kamerovým systémem. Poplatky za parkování se výrazně liší a nutno zmínit, že pokud si zakoupíte dovolenou, pobyt nebo jen letenky od soukromého dopravce Student Agency, parkování na letišti je zákazníkům ve většině případů poskytováno zcela zdarma.

Autobusy MHD na Letiště Václava Havla 

Autobusy MHD jsou snadno dostupnými dopravními prostředky, s jejichž využitím je možné se bez problémů dostat na letiště. Ovšem pozor, od května se chystají výrazné změny v dopravě a to hlavně díky nově otevřené trase stávající linky metra A. V současné době se lze na letiště a samozřejmě i z letiště dostat následujícími spoji autobusových linek:

  • Linka 119 – Letiště Václava Havla – stanice metra Dejvická 
  • Linka 179 - Letiště Václava Havla – stanice metra Nové Butovice 
  • Linka 100 - Letiště Václava Havla – stanice metra Zličín 
  • Linka Airport Expres – Letiště Václava Havla – Praha hl. nádraží 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Doprava v Praze a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.