Informace o dopravě

Pražský železniční uzel

Praha je nejvýznamnějším železničním uzlem železniční osobní dopravy v České republice. Jedná se o přirozené centrum jak dopravy dálkové, také také dopravy příměstské a intervalové na hlavních tratích. Pražský železniční uzel prochází, dalo by se říct, neustále přestavbou, která by měla propojit nejvýznamnější pražské nádraží a zvýšit tak kapacitu tratí v pražském centru.

Praha má svých několik velikých nádraží, které pocházejí často ještě z devatenáctého století, tedy z doby, kdy byly přivedeny do města první koleje. Tím nejvýznamnějším je samozřejmě hlavní nádraží, které se nachází na hranicích Vinohrad, Žižkova a Nového Města.

Dále v Praze máme na Novém Městě Masarykovo nádraží, nádraží Praha – Holešovice a Praha – Smíchov. Významné pražské nádraží se nacházelo také v Těšnově, avšak toto bylo zrušeno kvůli výstavbě severojižní silniční magistrály. Prahou vedou také evropské budované železniční koridory, kdy jeden přichází od Plzně do Prahy, další od Děčína k Břeclavi, další přichází do Prahy od Českých Budějovic a tak podobně.

Třetí koridor by se měl do roku 2016 modernizovat a měl by být vybudovaný tunel z Prahy do Berouna. Mělo by se jednat o první etapu vysokorychlostní trati z Prahy do Plzně.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Doprava 2015 a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.