Informace o dopravě

Student Agency autobusy jízdní řád

Student Agency je českou společností, která má své hlavní sídlo v Brně. Vznik roku této společnosti se datuje od roku 1996, kdy byla založena jako společnost s ručením omezeným. Prvního srpna roku 2013 pak byla transformována na komanditní společnost. Od začátku je jediným vlastníkem a později také společníkem-komanditistou Radim Jančura.

Například za rok 2008 byly tržby této společnosti něco kolem tří a půl miliard korun. Největší množství z této částky mají na svědomí letenky, ubytování a prodej doplňkových služeb, tedy zhruba šedesát šest procent. Další část, tedy zhruba dvacet tři procent, zahrnuje autobusová doprava.

Zbytek je pak rozdělen mezi školní zájezdy, studijní pobyty v zahraničí, pracovní programy a tak podobně. Komplementářek společnosti je jako taková akciová společnost Student Agency holding, přičemž jediným akcionářem této společnosti a jediný člen představenstva je opět Radim Jančura. Mezi základní dopravní činnost, kterou společnost Student Agency poskytuje, patří samozřejmě všem známá autobusová doprava, tedy ty žluté autobusy, které můžeme potkat téměř po celé České republice. Student Agency vyráží se svými autobusy i mezinárodně, a to například do měst v Německu, Beneluxu, Švýcarsku, Švédsku, Anglii, Rakousku, Maďarsku, Itálii, Norsku, Slovensku, Francii, Nizozemsku a tak podobně.

V České republice jezdí pravidelné linky hlavně mezi většími městy. Jedná se například o Praha – Brno, Praha – Plzeň, Praha – Ostrava, Praha – Liberec, Praha – Zlín, Brno – Ostrava a spousty dalších linek.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Autobusové linky a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.