Informace o dopravě

Měsíční archív: Duben 2015

Nové spojení

Nové spojení je souhrnný název pro zcela novou stavbu některých částí pražského železničního uzlu, který je velmi postupně budován od roku 2004. Celý oficiální název je Nové spojení Praha hl. nádraží, Masarykovo nádraží – Libeň, Vysočany, Holešovice. Přestavba se týká hlavně východní části směrem od centra hlavního města, o okraj Žižkova a Libně. Hlavní nádraží v Praze a Masarykovo nádraží tak spojuje všechny tratě od severu k severovýchodu.

Během roku 2008 byly úspěšně dokončeny některé plánované úseky Nového spojení a na trase se tak mohli svést jedni z prvních cestujících.

Díky realizaci projektu Nové spojení je zajištěna daleko rychlejší doprava a spojení mezi jednotlivými nádražími v Praze, nechybí ani zcela nové estakády v okolí Vítkova a nutno zmínit z zcela nové mosty určené primárně pro silniční dopravu. V současné době by měl být postupně realizován i projekt týkající se cyklostezky, která má být umístěna v místech, kde se původně nacházela železniční trať, jenž ani zdaleka nevyhovovala dosavadním podmínkám a požadavkům na železniční nebo silniční dopravu.

Díky realizaci projektu Nové spojení je v současné době zajišťován poměrně rychlý a vcelku bezproblémový provoz pokud jde o trasu z Prahy do Kolína. Vlaky přímo ve Vítkovských tunelech mohou nabrat rychlost až 100km/hod. a v oblasti okolo hlavního nádraží v Praze se rychlost snižuje na 50km/hod. Nejvýznamněji se na celém systému a rychlosti dopravy bezpochyby podílí hlavně dva nové železniční tunely pod Vítkovem a také silniční estakáda Krejcárek.

Vložil Doprava v Praze | Štítek , , , | Zanechat komentář